Lifestyle

Flower Box DIY, czyli jak zrobić piękne pudełko z kwiatami za kilka złotych?

5 kwietnia 2018

 

Jakiś czas temu Internet zasypały zdjęcia pięknych bukietów w ozdobnych pudełkach. Od kiedy tylko je zobaczyłam chodził za mną pomysł zrobienia sobie takiego cudeńka. Wydawało mi się jednak, że w takim pudełku powinno znaleźć się kilkadziesiąt róż, piwonii i hortensji aby wszystko wyglądało tak pięknie, jak na instagramowych zdjęciach. No i wiadomo, kiedy przeliczyłam koszta cała impreza wyszła nieopłacalna. Dziś chcę pokazać Wam sposób na niedrogi flower box domowej roboty, który dzięki kilku sposobom długo będzie cieszył oko.

Najpopularniejsze flower boxy są te z różami, one też są najdroższą wersją. Mi osobiście najbardziej podobają się takie w stylu rustykalnym i to też ma swoją ogromną zaletę, bo różnego gatunku gałązki idealnie wpisujące się w rustykalny klimat są nie tylko niedrogie, ale postoją naprawdę długo przy minimalnym podlewaniu.

Najmniej trwałymi natomiast kwiatami, jakie możemy wybrać do pudełek kwiatowych są cebulowe rośliny, czyli tulipany, hiacynty, irysy, krokusy, lilie itp. 

Zrobiłam dwa flower boxy, jeden z kwiatów żywych, drugi – mniejsze pudełko –  zapełniłam sztucznymi kwiatami z dodatkiem prawdziwych gałązek eukaliptusa. Same zresztą zobaczcie, że sztuczne kwiaty dobrej jakości ciężko odróżnić od prawdziwych.

 

 

Zalety kwiatów w pudełku:

 

Chodzą pogłoski, że flower box’y są nietrwałe, ale to nieprawda. Dzięki gąbce florystycznej każdy kwiat jest osobno, zatem nie ma namnażających się bakterii jak w przypadku ciętych kwiatów w wazonie, których wodę trzeba zmieniać codziennie. W przypadku gąbki musimy jedynie pamiętać o codziennym dolewaniu niewielkiej ilości wody.

Drugą wielką zaletą, jest oczywiście kwestia wizualna – estetyczna. Kompozycja kwiatowa w pudełku wygląda ciekawiej, a trzecią jest praktyczność – w przypadku dekoracji stołów przy większych imprezach jak chrzciny, komunia czy wesele możemy po skończonej uroczystości wziąć kwiaty ze sobą do domu, lub obdarować takimi prezentami gości, inaczej dekoracje zwykle zostają na wyposażeniu restauracji.

 

Tego będziemy potrzebować:

 

Gąbka florystyczna (ok 2 zł)

Celofan 

Ozdobne pudełko

Wybrane kwiaty

Pomysłowość 🙂

 

Jak zrobić Flower box

 

Należy przyciąć gąbkę do rozmiarów pudełka. Następnie włożyć ją do pojemnika z zimną wodą, w moim przypadku to komora w zlewie, i pozostawić do czasu, aż nasiąknięta wodą opadnie na dno. Należy dać jej trochę czasu, gdyż zależy nam na całkowitym nasiąknięciu. Można do wody dodać odżywkę do kwiatów.

 

Następnie, wnętrze pudełka wykładamy celafonem, brzegi przycinamy (celafon musi być niewidoczny) i wkładamy naszą nasiąkniętą gąbkę. 

 

Teraz to już czysta inwencja twórcza, bowiem wbijamy odpowiednio przycięte kwiaty do gąbki i tworzymy nasz bukiet.

 

To naprawdę odprężające i bardzo przyjemne zajęcie. Na pewno jeszcze wiele razy powrócę do Flower Boxów. Następnym razem planuję coś bardziej różowego 🙂 Spróbujcie koniecznie, to naprawdę prosta i efektowna ozdoba, która na pewno poprawi Wam humor.

 

Flower Box Rustykalny diy pudelko z kwiatami

Sprawdź inne wpisy

3 komentarze

 • Odpowiedz Kasia 6 kwietnia 2018 at 06:27

  Aniu musimy to kiedyś powtórzyć, instrukcja na 5+

  • Odpowiedz Anna Popis 6 kwietnia 2018 at 07:58

   Kasiu koniecznie 🙂

 • Odpowiedz Kasia 6 kwietnia 2018 at 09:00

  Super. Chyba muszę spróbować 😊

 • Zostaw odpowiedź